Právnická forma roka 2013

Fúzie a akvizície

Fúzie a akvizície 2015/2016

Poskytoval právne služby spoločníkom spoločnosti InterWay, poprednej slovenskej IT spoločnosti, v súvislosti s predajom akcií spoločnosti strategickému investorovi aktívnemu v strednej Európe, zaoberajúcemu sa informačnou technológiou a poskytovaniu komplexných IT riešení vo všetkých hlavných sektoroch trhu.

Poskytovali sme právne služby v súvislosti so zamýšľanou akvizíciou jedného z popredných českých futbalových klubov súkromnému investorovi.

Poskytovali sme právne služby spoločnosti Hamilton Group v súvislosti s reštrukturalizáciou skupiny, vrátane viacerých fúzií a rozdelení spoločností zo skupiny.

Právne poradenstvo pri prevodoch podielov v rámci skupiny Lutz Precision

Právne poradenstvo pri reštrukturalizácii skupiny RSD S.A.

 

Fúzie a akvizície

Zastupovali sme slovenské spoločnosti pri najväčšia M&A transakcia realitného a developerského trhu v uplynulom období. Česká spoločnosť Sekyra Group previedla všetky svoje projekty a celú slovenskú skupinu na francúzsku developerskú skupinu Hemilton Group. Transakcia sa realizovala na prelome rokov 2011 – 2012 v hodnote 60 miliónov eur.

Realizovali sme projekt manažérskeho vykúpenia akcií holdingovej spoločnosti AutoCont a zavedenie manažérskeho akciového programu pre vedúcich zamestnancov spoločnosti. Skupina AutoCont je najväčšou českou IT spoločnosťou.

Podieľali sme sa na ojedinelej transakcii nadobudnutia akcií od vyše sedemsto individuálnych akcionárov spoločnosti Slovenské magnezitové závody Jelšava, ktorá je najväčším ťažobným závodom na Slovensku, svetovo významným producentom žiaruvzdorných materiálov, s jedným z najväčších ložísk magnezitu na svete.

Zastupovali sme spoločnosť Sanoma Magazines pri predaji jej spoločnosti Sanoma Magazines Slovakia, pôsobiacej v oblasti B2B časopisov, ktorá je vydavateľom i známeho športového magazínu Run, slovenskej spoločnosti Ecopress, ktorá je okrem iného vydavateľom ekonomického denníka Hospodárske noviny.

Zastupovali sme akcionárov slovenskej IT spoločnosti versity pri spojení s českým dodávateľa ICT služieb a riešení AutoCont Holding
a postupnom predaji 100% akcií spoločnosti versity skupine AutoCont.

Realizovali sme zlúčenie spoločností Sekyra Group, významnej českej developreskej skupiny, a spoločnosti DOMUS, ktorá sa zaoberá správou nehnuteľností na slovenskom trhu a patrí do francúzskej skupiny zaoberajúcej sa v krajinách strednej a východnej Európy správou nehnuteľností, budov a facility managementom, ktorá celkovo spravuje 100.000 m² obytných, obchodných a kancelárskych plôch.

Zastupovali sme slovenského investora pri vstupe do spoločností AKUROS a Battery Gurus, ktoré sú producentom originálneho chemického produktu, regeneračného prípravku do olovených akumulátorov, s patentovou ochranou celosvetového rozsahu.

Poskytovali sme poradenstvo českému vlastníkovi pri predaji slovenskej maklérskej spoločnosti INIS International Insurance Service patriacej do nemeckej skupiny sprostredkovateľov poistenia VW Versicherungsvermittlungs.

Zastupovali sme AGROFERT HOLDING, najväčšiu skupiny pôsobiacu v poľnohospodárstve, potravinárstve a chémii v Čechách,
na Slovensku a v ďalších krajinách Európy, pri kúpe spoločnosti Duslo Šaľa, najväčšej chemickej továrne na Slovensku vyrábajúcej najmä hnojivá a gumárenské chemikálie. Poradenstvo zahŕňalo proces výkupu listinných akcií od vyše tisíca drobných akcionárov.

Poskytovali sme poradenstvo v spolupráci s viedenskou kanceláriou medzinárodnej právnej firmy Freshfields Bruckhaus Deringer pri reštrukturalizácii skupiny najväčšej automobilky sveta, nemeckej spoločnosti Volkswagen. Riešili sme najmä parciálne korporátne
a regulatórne otázky týkajúce sa slovenských spoločností zo skupiny.

Poskytovali sme poradenstvo spoločnosti KENVELO, talianskemu odevnému výrobcovi a predajcovi pôsobiacemu v mnohých krajinách Európy, pri reštrukturalizácii jeho holdingových štruktúr.

Pri predaji majoritného balíka akcií spoločnosti Bioenergia, výrobcu drevených brikiet a palivového dreva, sme zastupovali nového slovenského akcionára tejto spoločnosti.