Právnická forma roka 2013

Nehnuteľnosti

Nehnuteľnosti 2015/2016

Poskytovali sme právne služby francúzskej developerskej skupine Hamilton Group pôsobiacej v regióne strednej a východnej Európy v súvislosti s predajom súboru nehnuteľností tvoriacich komplex bývalej Cvernovej továrne postavenej začiatkom 20. storočia (čiastočne pod ochranou Pamiatkového úradu) v centre Bratislavy - celkovo približne 20 budov umiestnených na pozemkoch s plochou viac ako 43.000 m2 spoločnosti YIT Reding, členovi medzinárodnej developerskej skupiny YIT  Group so sídlom vo Fínsku.

Poskytovali sme právne služby francúzskej developerskej skupine Hamilton Group v súvislosti s komplexným refinancovaním svojich rezidenčných projektov a nákupného centra v Mlynskej doline v Bratislave a v súvislosti s výstavbou nových rezidenčných projektov v Bratislave.

Právna pomoc talianskemu investorovi pri developmente a predaji stavebných pozemkov a rodinných domov v projekte Malý raj v Slovenskom Grobe neďaleko Bratislavy. Projekt celkovo zahŕňa viac než 600,000 m2 a nachádza sa v tesnej blízkosti chráneného územia Veľký Šúr.

Právne poradenstvo privátnym investorom pri odkúpení budovy, jej rekonštrukcii a následnom predaji vyše 100 bytov v novom rezidenčnom projekte „Ružinovská 1“.

 

Nehnuteľnosti 

Hamilton Group je významná francúzska developerská skupina pôsobiaca v krajinách strednej a východnej Európy. Realizovali sme pre ňu tender na generálneho dodávateľa stavby a pripravovali sme zmluvu o dielo na výstavbu 130 bytov v rezidenčnom komplexe Cubicon Gardens v hodnote zákazky 10 miliónov EUR.

Českej developerskej spoločnosti Sekyra Group sme poskytovali poradenstvo pri výstavbe rezidencie CUBICON
v Mlynskej doline v Bratislave, ktorá okrem vyše stovky bytov zahŕňa i služby obchodného centra Galérie Cubicon.

Poskytovali sme poradenstvo pri pláne revitalizácie a renovácie Bratislavskej cvernovej továrne, ktorá je historickou pamiatkou rozsiahleho výrobného komplexu zo začiatku 20. storočia. Pripravovali sme tender na realizáciu jej prestavby v hodnote 4,5 milióna EUR.

Pre Hamilton Group sme realizovali tender na generálneho dodávateľa stavby a pripravovali sme zmluvu o dielo na dostavbu administratívnej budovy v centre Bratislavy s 2 tisícami m² v hodnote zákazky 3 milióny EUR.

Pre odevnú značku Kenvelo, patriacu talianskym investorom, sme vyjednávali nájomné zmluvy pre jej obchody
v obchodných centrách v SR a v ČR, Aupark Bratislava, OC Mlyny Nitra, Max Žilina, Max Poprad, OD Prior Ostrava, Olympia Olomouc,
v celkovej hodnote takmer 500 tisíc EUR.

Spoločnosti Sekyra Group sme poskytovali poradenstvo pri spojení s rakúskym investorom a pri projekte výstavby dvadsaťštyri poschodového polyfunkčného objektu v širšom centre Bratislavy.

Poskytovali sme poradenstvo pri výstavbe shopping parku Arkadia v Trnave, ktorý na ploche šesť a pól tisíca štvorcových metrov ponúka značkové obchody, reštaurácie a ďalšie služby.

Poskytovali sme poradenstvo americkým, britským a slovenským investorom pri vytvorení projektových spoločností a nadobúdaní pozemkov pre výstavbu obchodných centier v slovenských mestách Prešov, Prievidza a Sereď.

Zastupovali sme spoločnosť Arcelor, najväčšieho výrobcu ocele na svete, pri uzatváraní zmluvy o výstavbe výrobných hál v rámci greenfield projektu v lokalite mesta Senica na západe Slovenska.

Pri nadobudnutí lesov patriacich do správy štátneho podniku Vojenské lesy a majetky SR sme zastupovali záujemcu o ťažobnú lokalitu horniny andezit, ktorá sa používa ako stavebný kameň, a pri úprave súvisiacich ťažobných práv.

Poskytovali sme poradenstvo pri výstavbe športového areálu v Devínskej Novej Vsi pri Bratislave, ktoré má slúžiť žiakom základnej školy
i širokej verejnosti, a ako domovské ihrisko bratislavského baseballového tímu.

Zastupovali sme slovenského investora pri výstavbe novej vilovej štvrte na Čiernej vode pri Bratislave, ktorá zahŕňala takmer osemdesiat rodinných domov a bytový komplex vyše tridsiatich bytov.